KOMPOZYT-EXPO

Podsumowanie poprzedniej edycji

Idealna kompozycja

Targi KOMPOZYT-EXPO® - jedyne w Polsce spotkanie branży kompozytów. Wydarzenie zasłynęło już w kalendarzu imprez wystawienniczych nie tylko jako miejsce promocji nowoczesnych rozwiązań i zastosowań materiałów kompozytowych. Podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało 214 Wystawców, z których aż 25% stanowiły zagraniczne firmy, m.in. z Czech, Niemiec, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Włoch i Francji.

Niezwykłe prezentacje


Pod względem ilości Zwiedzających 7. edycja Targów pobiła ubiegłoroczny rekord. Co roku program towarzyszący jest wzbogacamy o nowy, interesujący element, kluczowa jest optymalna kompozycja, która zachęci specjalistów z branży do udziału w Targach. Podczas 7. Targów KOMPOZYT-EXPO® w Hali Dunaj odbyły się liczne prezentacje techniczne na specjalnie przygotowanej strefie oraz pokazy organizowane na stoiskach firm, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.


Kompozyty w Akcji


Nowością 7. edycji Targów KOMPOZYT-EXPO® była Strefa Start-up, gdzie specjaliści i przedsiębiorcy stawiający pierwsze kroki w biznesie mogli zaprezentować swoje osiągnięcia i pomysły.


Dużym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Kompozyty w Akcji, na której Wystawcy przedstawili wiele ciekawych produktów, które niekoniecznie do tej pory kojarzyły się Zwiedzającym z kompozytami. Pokazano m.in. jacht, brodzik i umywalkę, wykonane z syntetycznego granitu, w pełni kompozytową łopatę wiatraka, wał napędowy do super-samochodu, drążek sterowy z przedłużaczem klasy Laser oraz… rehabilitacyjny sprzęt medyczny.

Standardowo już sporym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane przez studentów z AGH Racing oraz PWR Racing Team kompozytowe bolidy.​​

Opinie uczestników

​- Na Targach jesteśmy po raz czwarty, staramy się nie opuszczać żadnej edycji, bo Targi są dla nas kluczowym wydarzeniem branżowym. Tegoroczne Targi w porównaniu do poprzedniej edycji są bardziej kompaktowe, widzimy duże zainteresowanie Klientów, a rozmowy które prowadzimy – a prowadzimy ich zaskakująco dużo – są bardziej konkretne. Z udziału w imprezie jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że Targi będą się dalej rozwijać. Branża kompozytów jest dla naszej firmy bardzo istotna, więc już dziś mogę powiedzieć, że Solvadis ponownie pojawi się na Targach KOMPOZYT-EXPO® w przyszłym roku.

Jacek Raźny, Solvadis Polska Sp.  z o.o.

- Na Targach KOMPOZYT-EXPO® mamy przyjemność być po raz siódmy,  czyli jesteśmy wierni Targom od początku ich istnienia. Targi jako firma rozwijają się naszym zdaniem znakomicie. Szczególnie jesteśmy bardzo zadowoleni ze zmiany lokalizacji, ponieważ poprzednia niestety nie była wystarczająca, biorąc pod uwagę rosnące potrzeby Wystawców. Zauważamy stale rosnącą ilość Wystawców oraz Zwiedzających i stwierdzamy, że Targi KOMPOZYT-EXPO® to nie tylko świetne forum na rozpoznanie siebie nawzajem, ale też na spotkania z naszymi Klientami, których na rynku mamy sporo. To także dobra platforma wymiany zdań i doświadczeń oraz prezentacji nowości. Już dziś możemy zadeklarować uczestnictwo w kolejnej edycji.

Ewa Wysga, Prezes Zarządu firmy Bella Zakład Kompozytów Sp. z o.o.

– W Międzynarodowych Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® bierzemy udział drugi raz. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Muszę przyznać, że Targi znakomicie zagospodarowały rynek kompozytów. W EXPO Kraków spotykają się niemal wszyscy przedstawiciele branży: zarówno liderzy tego rynku, jak i małe przedsiębiorstwa. To dla mnie bardzo budujące. Gołym okiem widać, że Targi rosną w siłę: przed kasami kłębi się tłum Klientów, co świadczy o tym, że chcą nas – Wystawców - oglądać i z nami rozmawiać.

Jacek Mierzejewski, MAKA SYSTEMS GmbH

- Nasza firma na Targach KOMPOZYT-EXPO® jest obecna od pierwszej edycji.  Obecna edycja Targów jest moim zdaniem najbardziej udana. Pierwszy dzień był dla nas szalony – zainteresowanie naszą ofertą było tak duże, że od godzin porannych do popołudniowych nieprzerwanie prowadziliśmy rozmowy biznesowe. Targi organizowane w XXI wieku różnią się nieco od tych, organizowanych w latach 90-tych. Na stoiskach nie podpisuje się już takiej ilości umów jak kiedyś, ale od rozmowy na Targach i pierwszego kontaktu z Klientem bardzo często zaczyna się udana współpraca. Wychodzimy z założenia, że nie wystarczy tylko pokazać maszynę – my prezentujemy jak ona działa. Rynek kompozytów jest rynkiem perspektywicznym, mamy nadzieję, że będzie się rozwijał. Już dziś mogę potwierdzić udział naszej firmy w przyszłorocznych Targach KOMPOZYT-EXPO®.   

Józef Stańdo, KSM Kumor, Stańdo Sp. jawna C.A.T.


- Na Targach jesteśmy po raz drugi. To, co chcieliśmy zobaczyć – zobaczyliśmy. Tegoroczna edycja w pełni zaspokoiła nasze oczekiwania. Oferta Wystawców tegorocznej edycji jest bogata, można było podejrzeć wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, zaczerpnąć rynkowych nowości z pierwszej ręki, u producentów, na żywo. W przyszłym roku na pewno pojawimy się na Targach ponownie.

Andrzej i Paweł Kałwińscy, z firmy Kawo1

Wyróżnienia dla


najlepszych produktów

​Komisja konkursowa złożona z wybitnych naukowców oraz branżowych specjalistów kolejny raz przyznała wyróżnienia dla najlepszych produktów oraz technologii prezentowanych podczas Targów:​

W kategorii wyroby z materiałów kompozytowych i ich zastosowanie dla 

Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za kompozyt metaliczno –diamentowy otrzymywany metodą sps 

Producent: Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania


W kategorii technologie wytwarzania materiałów kompozytowych dla 

New Era Materials Sp. z o.o. za połączone technologie resin powder moulding, thermoset sheet forming i sheet moulding compound wykorzystujące a.s. set przeznaczne do wielkoserjnego wytwarzania elementów kompozytowych 

Producent: New Era Materials Sp. z o.o./ Institut für Leichtbau und Kunststofftechnik Technische Universität Dresden


W kategorii materiały i surowce do produkcji kompozytów dla 

Milar Sp. z o.o. za LEO SYSTEM

Producent: Saertex GmbH&Co. KG


W kategorii narzędzia i oprzyrządowanie do obróbki materiałów kompozytowych dla POLON-IZOT Sp. z o.o. za przemysłowy miernik grubości i gramatury 

Producent: POLON-IZOT Sp. o.o.